Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Lato z Amfiteatrem – koncertowe i taneczne!

Ciepło za oknem nie daje wytchnienia! Dobrze się składa, ponieważ w lipcu i sierpniu zaplanowaliśmy dla Państwa potężną dawkę koncertową oraz trzy spotkania taneczne. W tym roku przypada celebracja 30 lat zespołu Szymon Wydra & Carpe Diem! Zapraszamy na koncert na deptaku – mnóstwo muzycznych wrażeń już 23 lipca o godz. 20.00.

Pamiętacie zeszłoroczne „Nocne Harce”? Będziecie zadowoleni! Kontynuujemy ten świetnie przyjęty przez Was projekt w nowej odsłonie pod nazwą „Radom tańczy!”. Możemy zdradzić, że trzy spotkania taneczne wprowadzą Was w niepowtarzalny klimat. Szukajcie nas na pl. Corazziego już 30 lipca oraz 6 i 13 sierpnia.

Poza tym fantastyczne koncerty w tężni solankowej w akompaniamencie różnorodnych gatunków muzycznych. Poniżej całe zestawienie imprez zaplanowanych na dwa miesiące. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest całkowicie bezpłatny. Lato z Amfiteatrem uważamy za otwarte!


  • 1/1

10.07 | Niedzielne koncerty w tężni solankowej – Babooshki

Babooshki to zespół, który powstał w 2009 roku. Jego podstawę tworzą dwie wokalistki: Polka Karolina Beimcik i Ukrainka z pochodzenia Dana Vynnytska. Ich pomysły muzyczne opierają się na bogatej tradycji Kresów Wschodnich. Słowiańskie melodie uzyskują jazzową oprawę, łącząc cechy folkloru z nietypową harmonią. Wszystko to krystalizuje się w akustycznym brzmieniu gitary i kontrabasu, wokalistki zaś pokazują, jak wiele podobieństw zachodzi pomiędzy reprezentowanymi przez nie kulturami. Wspólna płaszczyzna dźwięków pozwala zatem ująć etniczność jako pole różnych energii i indywidualności. Repertuar zespołu stanowią jazzowe interpretacje melodii z różnych regionów Polski, między innymi pieśni biłgorajskich (związanych z polskim pograniczem południowo-wschodnim), melodii mazurskich czy podlaskich, które wykonywane są przez wokalistki dwujęzycznie. Muzycy koncentrują się przede wszystkim na wydobywaniu podobieństw pomiędzy polską i ukraińską muzyką ludową. Źródłem inspiracji są dla członków grupy opracowania Oskara Kolberga.

Wystąpią: Karolina Beimcik, Dana Vynnytska, Jan Smoczyński, Michał Jaros, Bogusz Wekka, Michał Tomaszczyk.

Projekt Niedzielne koncerty w tężni solankowej – Budżet Obywatelski 2022 finansowany jest ze środków Gminy Miasta Radomia.

  • 1/1

16.07 | Koncert na deptaku: „Nie z tej beczki…” – 50 lat zespołu Halniacy. Gościnnie: Warszawskie Combo Taneczne

W tym roku przypada 50. rocznica istnienia Radomskiej Kapeli Podwórkowej Halniacy, działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr w Radomiu. Z tej okazji Amfiteatr zaprasza 16 lipca wieczorem na wspólne świętowanie przy tańcu i śpiewie na scenie w centrum miasta przy ul. Żeromskiego. Halniacy to jedyny zespół w Radomiu, który w swoim repertuarze prezentuje folklor miejski. Kapela istnieje od września 1972 roku. Gra i śpiewa własny, oryginalny repertuar, poruszający sprawy dotyczące dawnego i współczesnego Radomia oraz treści bliskie sercu każdego słuchacza. Od momentu powstania prezentuje profesjonalny poziom wykonawczy, szybko zdobywając powszechne uznanie dające jej miejsce w czołówce kapel podwórkowych w kraju, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach.

Podczas koncertu gościnnie z Halniakami wystąpią radomscy muzycy: Iwona Skwarek i Andrzej Tom.

Gościem specjalnym koncertu będzie Warszawskie Combo Taneczne, które zaprezentuje swój autorski program. Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością do tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

  • 1/1

23.07 | 30 lat zespołu Szymon Wydra & Carpe Diem – koncert

Szymon Wydra to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów naszej sceny muzycznej, którego kariera nabrała tempa wraz z jego udziałem w I edycji telewizyjnego programu Idol. Zarówno sam wokalista, jak i zespół Carpe Diem są bardzo dobrze znane radomskiej publiczności.  W 2022 roku grupa obchodzi 30 – lecie swojej pracy artystycznej. Szymon Wydra & Carpe Diem jest zdobywcą najważniejszych nagród przemysłu muzycznego. Zespół ma na koncie wiele hitów, które na pewno usłyszymy w czasie jubileuszowego koncertu.

  • 1/1

30.07 | Radom tańczy!

Wydarzenie jest kontynuacją zeszłorocznego projektu Nocne harce, podczas którego radomianie potwierdzili swoją liczną frekwencją, że uwielbiają tańczyć. W tym roku podczas trzech letnich wieczorów: 30 lipca, 6 i 13 sierpnia Plac Corazziego zostanie ponownie opanowany przez miłośników tańca. 

30 lipca – eurodance

DJ Maciej Małecki oraz tancerki z Frajdy wprowadzą nas w szalony klimat eurodance lat 90-tych. Wszyscy znamy takie hity jak Scatman, Rhythm is a dancer czy What is love. Udział w nocnej imprezie tanecznej w centrum miasta zatem będzie doskonałą okazją, by przenieść się w przeszłość za przyczyną tych energetycznych rytmów.

6 sierpnia – afro dance

6 sierpnia na pl. Corazziego Amfiteatr zaprasza wszystkich chętnych do tańca do muzyki afrykańskiej – afro dance. W odpowiedni klimat i rytm wprowadzi nas fenomenalny duet RnB duo w składzie Bobo oraz Ruda (Sylwia Żołądkiewicz), tańcząca na co dzień w Radomskim Kolektywie.

13 sierpnia – rockowe hity

13 sierpnia na pl. Corazziego będą mogli przybyć miłośnicy dobrego rocka. Nie zabraknie zarówno klasycznego mocnego brzmienia, jak i ballad. Wydarzenie poprowadzi Daniel Adamczyk, wokalista radomskiego zespołu Alicetea, pasjonat i znawca muzyki, autor cyklu: Paczka Radomskich na antenie Radia Radom oraz DJ Maciej Małecki.

Projekt Radom tańczy finansowany jest ze środków Gminy Miasta Radomia.

  • 1/1

14.08 | Niedzielne koncerty w tężni solankowej – Gala Operetkowa

Wystąpią soliści: Monika Gruszczyńska – sopran i Aleksander Kruczek – tenor. Podczas koncertu soliści wystąpią z towarzyszeniem zespołu muzycznego i wykonają najbardziej znane i popularne przeboje muzyki operetkowej.

Monika Gruszczyńska to urodzona wrocławianka – tam też rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Podstawowej Szkole Muzycznej, później w Liceum Muzycznym w klasie fortepianu i organów. W 2000 r. ukończyła studia na Wydziale Wokalnym w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka. W swojej karierze wystąpiła na wielu znanych i renomowanych festiwalach. Artystka prowadzi aktywną działalność koncertową.

Śpiewała z wybitnościami muzyki operowej i rozrywkowej. Na co dzień pracuje jako wykładowca na Politechnice Wrocławskiej, w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, prowadząc zajęcia z emisji głosu oraz jako nauczyciel śpiewu w Szkole Muzycznej w Trzebnicy. Aleksander Kruczek to  Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Jana Ballarina oraz Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych, m. in. II nagrody w XIV edycji konkursu W Kręgu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej, I nagrody w Międzynarodowym Konkursie im. Imricha Godina na Słowacji Iuventis Canti (2015), nagrody za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz.

Projekt „Niedzielne koncerty w tężni solankowej – Budżet Obywatelski 2022” finansowany jest ze środków Gminy Miasta Radomia.

  • 1/1

28.08 | Niedzielne koncerty w tężni solankowej – Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz

Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz jest międzynarodową formacją prowadzoną przez urodzonego w Hawanie kontrabasistę Rolanda Abreu. Zespół z powodzeniem zdobywa uznanie krytyków i publiczności oraz nagrody na najważniejszych festiwalach jazzowych. Kwartet łączy latynoski jazz i fusion z elementami tradycyjnej muzyki z Kuby. Robi to barwny i wirtuozerski sposób. W muzyce zespołu można odnaleźć także wpływy słowiańskie i klasyczne, co czyni Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz niezwykle oryginalnymi. Choć brzmienie formacji opiera się na instrumentarium kwartetu jazzowego, artyści wzbogacają je poprzez stałą współpracę z wokalistami i instrumentalistami z Kuby. Koncert będzie stanowić połączenie muzyki na żywo oraz animacji – pokazów tańców latynoskich prowadzonych przez znakomitego tancerza Tomasza Starzyka.

Projekt Niedzielne koncerty w tężni solankowej – Budżet Obywatelski 2022 finansowany jest ze środków Gminy Miasta Radomia.
   

Serdecznie zapraszamy!