Przejdź do treści
zapisz się
zobacz
udostępnij

Katarzyna Chołuj

wtorek

Twórcze pisanie

Katarzyna Chołuj

Zajęcia grupowe dedykowane dla tych, którzy chcieliby doskonalić kompetencje językowe, poszerzyć granice wyobraźni, zagłębić teoretyczne zasady pisania tekstów literackich oraz rozwijać talent pisarski.

Dzień tygodnia:

Wiek uczestników: 11-17 lat
Jedna grupa: max. 14 osób
Czas trwania zajęć: 120 min (zajęcia dwa razy w miesiącu)
Opłata: 80zł/miesiąc
Zajęcia: Czwartek 17.30-19.30– co 2 tygodnie

Pierwsze zajęcia od 05.10.2023r.

O instruktorze:

Katarzyna Chołuj jest absolwentką podyplomowych studiów pisarskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Mistrzów Pióra i Studium Kreatywnego Pisania w Collegium Civitas. Uczestniczyła w warsztatach scenariopisarskich Akademii Filmu Historycznego w Warszawie oraz w dwóch edycjach warsztatów literackich w Radomiu. Jest miłośniczką krótkich form prozatorskich i poetyckich, które ukazały się między innymi w antologiach „Popisani” i „Od Słowa do słowa”, autorką słuchowiska „Pociąg” wyemitowanego w Radiu Radom oraz laureatką konkursów regionalnych i ogólnopolskich.

Przede wszystkim jednak jest entuzjastką słowa, przekonaną, że pisania można się nauczyć, i że pisanie to jedna z najlepszych form ekspresji. Kreatywnego pisania uczy od ponad trzech lat, od chwili, gdy wiosną 2018 roku jej projekt – Szkoła Młodych Mistrzów Pióra, czyli warsztaty kreatywnego pisania dla dzieci i młodzieży został wyróżniony w konkursie „Inspirator kultury” organizowanym przez „Amfiteatr” w Radomiu. Inicjatywę zrealizowała prowadząc cykl warsztatów od września 2018 roku do stycznia 2019 roku. Efektem zajęć jest antologia z tekstami Uczestniczek. Od lutego 2019 roku do listopada 2019 roku prowadziła drugą edycję Szkoły Młodych Mistrzów Pióra, a teksty jej Warsztatowiczek ukazały się obok twórczości dorosłych w wydanej przez „Amfiteatr” w Radomiu antologii „Od słowa do słowa”.

Dwukrotnie prowadziła warsztaty literackie dla dorosłych w Kozienickim Domu Kultury oraz była jurorką V Regionalnego Konkursu Poetyckiego organizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. W ubiegłym roku szkolnym była instruktorką zajęć „Mistrzowie Pióra, czyli warsztaty kreatywnego pisania dla dzieci i młodzieży” w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w Radomiu. W tym roku również zaprasza na zajęcia, dedykowane dla tych, którzy chcieliby doskonalić kompetencje językowe, poszerzyć granice wyobraźni, zgłębić teoretyczne zasady pisania tekstów literackich oraz rozwijać talent. Podczas zajęć omawia najważniejsze kwestie teoretyczne oraz proponuje ćwiczenia pisarskie, które dają szansę poeksperymentowania ze słowem i pozwalają odkryć płynącą z pisania przyjemność. Obiecuje, że przekażę klucz do powstania ciekawych tekstów oraz przekona Uczestniczki i Uczestników zajęć, że pisania można się nauczyć, a przede wszystkim, że pisanie może być frajdą.