KURTYNA W GÓRĘ! – weekend teatralny

Kiedy:
13 Lipiec 2019@16:00 – 14 Lipiec 2019@20:00
2019-07-13T16:00:00+02:00
2019-07-14T20:00:00+02:00

13-14 lipca 2019

*KURTYNA W GÓRĘ! – weekend teatralny *

Teatr odwołuje się niemal do wszystkich zmysłów człowieka. Łączy obraz (scenografia), ruch (choreografia) z dźwiękiem (oprawa muzyczna), często dotykając wręcz zmysłów węchu czy dotyku. Stanowi nieprzebrane bogactwo doznań, różnorodności. Jest miejscem, który i wokół którego skupiają się ludzie od starożytności. Wszak człowiek poza chlebem od zawsze potrzebował igrzysk.

Trudno więc, zagłębiając się w kolejne dyscypliny sztuki, nie zajrzeć do teatru.

Fosowa scena dostanie teatralne okotarowanie, a na portalu sceny zawisną dwie maski (symbolizujące tragedię i komedię). Na wszystkie wydarzenia podczas weekendu wzywał będzie teatralny dzwonek, a rozpoczynał je gong. Opowieść o teatrze zarówno podczas pierwszego dnia dedykowanego dorosłym, jak i drugiego – poświęconego dzieciom budowana będzie wokół *„Alfabetu Teatru”* opracowanego przez *Martę Guśniowską*, uznaną autorkę i dramaturga.

W programie m.in. spektakl *„Puszczańskie Opowieści” Białostockiego Teatru Lalek*,*”Twarze Marii Peszek. Rozmawia Remigiusz Grzela”, i koncert *Kirszenbaum* – zespołu, który „jest jak Wyspiański na mefedronie”.

Goście Fosy będą też mogli wziąć udział w dramacie, który zostanie zaprezentowany w formie warsztatu, w niecodziennej formule *czytać w ciemności* (taki kontakt ze słowem, podparty na żywo graną muzyką niezwykle oddziałuje na zmysły i pobudza wyobraźnię) oraz w zajęciach ukazujących „Teatralne twarze”. Podczas drugiego dnia opowieści o teatrze kolejne zagadnienia teatralnego alfabetu będą realizować aktorzy teatru lalek. Zaprosimy także na warsztat „Metamorfozy” i poznamy tajniki teatralnej iluzji.

Comments are closed.